GORDONKI zajęcia umuzykalniające

 

760b0c674ece9cb7250f5c7412d83b6c
http://kobieta.onet.pl/dziecko/ciaza-i-porod/ciaza-w-rytmie-muzyki/6g9y0

Od dawien,dawna wiadomo,że muzyka ma bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka.

Na pewno niejedna z Was słyszała,że warto podczas ciąży słuchać muzyki klasycznej bądź relaksacyjnej.Jak twierdzą naukowcy muzyka barokowa w rytmie 60 uderzeń na minutę wpływa na przyspieszony czas nauki.Dziecko już brzuchu wyczuwa drgania a w późniejszym okresie melodię,gdy jest już większe i rozwijają się u niego zmysły.Prowadzone były również badania na kobietach w ciąży sprawdzające wpływ muzyki na dziecko.W czasie,gdy odczuwacie dość intensywne ruchy dziecka włączcie muzykę spokojną przy której możecie się zrelaksować i usiądźcie wygodnie w fotelu,zwróćcie uwagę na czy dziecko się uspokaja.W większości przypadków,dzieci po prostu zasypiały :)

Bardzo zachęcam do słuchania muzyki w okresie ciąży.Zrelaksowana mama to zrelaksowane dziecko :)

A teraz coś dla obecnych mam!

GORDONKI czyli aktywy rozwój  malucha poprzez Twój głos i instrumenty lub przybory.
W Polsce jest to nowość!Duże miasta oferują już spotkania mam z dziećmi,które są prowadzone w małych kilkuosobowych grupach m.in. w Warszawie.Niestety w województwie lubelskim nie spotkałam się z żadną ofertą spotkań,ale zawsze jest to zachęcenie do współpracy,aby byli tylko chętni.

Poniżej przedstawiam ofertę Gordonki Małego Odkrywcy z Warszawy oraz opis zajęć:

”Głównym narzędziem pracy osoby prowadzącej jest jej głos oraz instrumenty orffowskie (grzechotki, kastaniety, tamburyny, dzwonki itp.). We wspólnej zabawie wykorzystywane są też: chusta klanzy, piórka, chustki, wstążki, bańki mydlane, piłki i inne akcesoria. Zajęcia pokazują, ile radości można czerpać z improwizacji i jak można się bawić muzyką i z muzyką.
Umuzykalnianie metodą Gordona we wczesnym okresie życia dziecka wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania. Kształcenie języka muzycznego ma bowiem związek ze słuchaniem, gestykulowaniem, mową, a nawet czytaniem i pisaniem. Śpiew stanowi zatem ważny punkt wyjścia dla ogólnego rozwoju malucha. Może być też świetną zabawą!”

Brzmi zachęcająco i dość ciekawie,ale żeby przybliżyć Wam jeszcze bliżej zajęcia zapraszam to odwiedzenia strony umieszczonej poniżej.


http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/projekt-mama-gordonki-umuzykalnia-twoje-dziecko,144655.html

Bądź kreatywną mamą!Jeżeli nie masz możliwości uczestniczenia w zajęciach stwórz je sama!Potrzebne przybory na pewno znajdziesz w swojej szafie :)

Pamiętaj,że to Ty wpływasz na rozwój swojego Malucha ! :)

0 comments